Akustik Ses Yalıtımı

Akustik ses yalıtımı faydaları ile oldukça tercih edilir. Ses yalıtımı sayesinde konforlu bir yaşama merhaba deriz. Eski yapılara nazaran yeni yapılarda, ses izolasyonu oldukça kullanılır. Yalıtım, ses kirliliğini, gürültüyü azaltarak yapı içine sızdırır. Akustik ses yalıtımını oluşturmak için, akustik sünger kullanılır.

Ses yalıtımı olan binaları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Evdeki veya iş yerindeki konforu sağlamak önemlidir. Ses yalıtımı da konforu sağlamak için mihenk taşıdır. Yorucu hayatın getirdiği stresli yaşamdan evlerinize girdiğinizde sessizlik bekliyor olabilirsiniz. Ses yalıtımı ile bu isteğinizi gerçekleştirmek mümkündür.

Ses Yalıtım Süngeri

Ses yalıtımı yaşadığınız konuttaki konforunuz için önemlidir. Yalıtım esnasında kullanılan malzemeler ses yalıtımının düzeyi için önem taşır. Akustik ses yalıtımı için akustik sünger kullanılır. Rahatsız olunan gürültünün büyüklüğüne göre bir plan oluşturulur. Gürültünün büyüklüğü fazla ise, yalıtımda kullanılacak malzemeler gürültüyü engelleyecek yapıda kullanılır. O yüzden kullanacağınız alan önemlidir.

Ses yalıtımı hastanelerde, kütüphanelerde, ev ve okullarda kullanılır. Önemli olan, yalıtım ihtiyacı duymanızdır. Gerisi oluşturulacak proje ile tamamlanır. Tüm bu alanlar dışında; sinema, konser alanı, ses kayıt stüdyoları, televizyon stüdyosu ve tiyatro alanlarında kullanılır. Konferans salonları, düğün salonları ve eğlence mekânlarında da ses yalıtımı kullanılır.

Bu mekânlarda oluşan sesin dışarıdaki seslerle karışmaması gerekir. Bu yüzden de ses kirliliğinden korunmak için ses yalıtımı şart hale gelir. Yalıtım sayesinde ne dışarıdaki ses eğlence merkezlerine girer, ne de içerdeki ses dışarı çıkarak insanları rahatsız eder. Böylece iki tarafta sorunsuz bir şekilde yaşamlarına devam etmiş olur. Akustik ses yalıtımı da çokça tercih edilmektedir.

Akustik sünger, yalıtım için kullanılır. Çınlamayı engeller, ses kalitesini yükseltir ve düzenli ses oluşturur. Akustik ses yalıtım süngeri, ses emici özelliği barındırır. Akustik süngerler, yumurta, labirent ve piramit şekillerine sahiptirler. Yanmaz özelliği bulunan süngerler de mevcuttur. İçinde melamin bulunan süngerlerin yanmaz özelliği vardır. Gelişen inşaat teknolojisi ile birlikte ses yalıtımında da gelişmeler olmaktadır.

Komşu Duvar Ses Yalıtımı

Akustik ses izolasyonu malzemeleri, oluşan gürültünün hacmine göre seçilir. Komşu duvar ses yalıtımının isminden de anlaşılacağı gibi komşunuzun rahatsızlık yaşamaması için uygulanır. Hem sizin özeliniz komşunuza duyulmaz, hem de komşunuzun sesi size duyulmaz. Ses yalıtımı yaptırmadan önce güvenilir bir firma araştırmasına girmelisiniz. İşinde tecrübeli ve güvenilir bir firma ile çalışmalısınız.

Seçtiğiniz firmadaki ekipler öncelikle saha kontrolü yaparlar. Yani akustik ses yalıtımı yaptıracağınız mekâna girerek, sesin nereden geldiğini ve nasıl bir rota çizilmesi gerektiğini belirlerler. Size yansıyan sesi terimlere göre ölçerler.

Ölçülen rakamlar doğrultusunda malzeme kullanılır. Duvarın verimini de belirledikten sonra nasıl bir yol izleyeceklerini tamamlarlar. Komşu duvar ses yalıtımı, sesin geçtiği tarafa yapılır. Bu yüzden evdeki gözlemler büyük önem taşır.

Komşu duvar ses yalıtımı yapan bazı firmalar malzeme olarak taş yünü kullanmaktadır. Taş yün akustik yalıtım veya ısı yalıtımı için kullanılan bir malzemedir. Bu yüzden iyi bir firma bulmanız büyük önem taşımaktadır. Ses yalıtımı yaptırmadan önce ihtiyacınıza göre hareket etmelisiniz. Hangi mekân için yalıtım istiyorsanız ona göre bir tercihte bulunmalısınız.

Akustik Sünger

Akustik sünger, akustik ses yalıtımı için kullanılmaktadır. Akustik süngerler hem ses yalıtımı sağlarken hem de hoş görüntü sağlar. Çalıştığınız firmanın güvenilir ve tecrübeli olması oldukça önemlidir. Bu yüzden doğru bir firma tercihi yaparak, tecrübeli ekiplerle çalışın. İsteğinize göre süngerin rengini seçebilirsiniz.  Müzik odası, ses kayıt odası ve stüdyolarda kullanılan süngerler ses yalıtımını sağlar. Gürültüleri hapsederek oda içindeki faaliyetleri gürültüden korur.

Akustik süngerler kullanılacak yere göre seçildikten sonra, özel yapıştırıcılar ile duvarlara sabitlenir. Kendiliğinden yapışkanlı olan ürünler de vardır. Bu seçim tamamen size kalmış. Kendiliğinden yapışkanlı ürünler daha kolay monte edildiğinden, daha çok tercih edilir.

Bir Oda Ses Yalıtım Malzemeleri

Akustik ses yalıtım malzemeleri içinde akustik sünger bulunur. Zemin, duvar ve tavan halinde yalıtım malzemeleri monte edilir. Akustik ses yalıtımı yaparken zeminde oluşan darbeleri aşağıya geçirmemesini sağlar. Kullanılacak malzemeler ile zeminde oluşacak darbelerin çıkardığı sesleri hapseder. Böylece özellikle apartmanda yaşıyorsanız ne size ses gelir, ne de alt tarafa ses gider.

Duvar yalıtımında, huzur ve sessizliği sağlamak ön plandadır. Çevreden gelen sesler iş hayatınızı, gündelik hayatınızı ve sosyal hayatınızı oldukça etkiler. Bu yüzden ses yalıtımı tam anlamıyla konforun habercisidir. Tavana yapılacak yalıtım da, üst kat ile aranızdaki ses ilişkisini kesmiş olacaktır. Bu şekilde üç bir yandan konforunuzu sağlamış olacaksınız.

Akustik panel, istenildiğinde difüzör olabiliyor. İsteğe göre yutucu hale de dönüşebiliyor. Akustik yalıtım için, Damtec Multi, Damtec standart ve Damtec Medium bulunmaktadır. Damtec ürünleri zemin yalıtımı için kullanılan malzemelerdir. Özellikle Damtec Multi dayanıklılığı ile sizin uzun ömür sorunsuz yalıtım sağlamanıza yardım eder. Damtec standart ise üretiminde kullanılan farklı malzemeler bulundurur.

Akustik ses yalıtımı için Damtec standart, geri dönüşüme uğramış mantar ve kauçuk barındırır. Bir diğer malzemeler ise, Taş yünü, Vibra DYN, Stilpe PE, StilteFlex, Damtec 3D, Stilte Felt şeklindedir. Taş yünü, volkanik kayaçlar yardımı ile üretilen minerallerin eritilerek elyaf oluşumundan tamamlanır.

En İyi Ses Yalıtım Malzemeleri

En iyi ses yalıtım malzemelerinden birisi, Damtec Multi’dir. Bu ürün uzun süreli kullanım vadederek rakip tanımaz. Akustik ses yalıtım süngeri de çok iyi bir malzemedir. TecSound yardımı ile de ses emilir. Ürün profesyonel ses yalıtımını sağlamaktadır. Damtec 3D ürünü, geri dönüştürülen kauçuklardan oluşur. Damtec 3D uzun ömürlülük ve dayanıklılık sunmaktadır. Ayrıca farklı kalınlık çeşitleriyle de kullanım sağlar.

Akustik ses yalıtımı yapacağınız mekânın yalıtım malzeme ihtiyacını belirlemelisiniz. Firmanın ekipleri ihtiyaç malzemeyi belirlerler. İhtiyaç olan yalıtıma göre Damtec 3D kalınlığı seçilir. Bu yüzden ürün iyiliği ve kullanımıyla tanınır. Konforlu bir yaşam için ses yalıtımı şarttır. Özellikle yoğun hayatın gürültüsünden kurtulmak için tek kaçış akustik ses yalıtımı yapmaktır. Siz de konforunuzu arttırın ve ses yalıtımını tercih edin.

Profesyonel Ses Yalıtımı 

Hizmete başladığımız günden itibaren belirlemiş olduğumuz kalite standartlarında çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Yapmış olduğumuz profesyonel ses yalıtımı ile kullanım alanlarınızda oluşan ses probleminin ortadan kaldırılmasını sağlıyoruz. Kaliteli ve güvenilir hizmet almak isteyenler için yeterli kapasiteyle aralıksız şekilde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.

Ofis, toplantı odası ya da konferans salonu gibi pek çok farklı alanda yaşanacak olan ses yankılanması dikkat dağınıklığına ve zihin yorgunluğuna sebebiyet vermektedir. Oluşacak ses yankılanmasının ortadan kaldırılması kullanacağınız alanın daha verimli şekilde kullanılmasını sağlamaktadır. Akustik şekilde gerçekleştirilecek olan yalıtım çalışmaları sırasında en uygun malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede aynı zamanda görsellik açısından da istenilen olumlu etkinin elde edilmesini sağlıyoruz.

Akustik Panellerle Yalıtım

Belirlenecek olan alanda kullanmış olduğumuz akustik paneller oluşan ses yankılanmasını en aza indirmektedir. Mekanı ve kullanılan mobilyalara göre belirlenecek olan paneller aynı zamanda ortamın daha etkileyici görünmesini sağlamaktadır. Alanında yeterli bilgi ve deneyime sahip olan uzman ekibimiz tarafından gerçekleştirilecek çalışmalarda tamamen müşteri beklentilerine uygun hareket edilmektedir.

Talep edilmesi durumunda belirlenen adrese ulaşacak olan ekibimiz kısa süre içerisinde gerekli çalışmaları tamamlayarak istenilen bilgilere ulaşmaktadır. Daha sonrasında belirlenen alan için en uygun paneller tercih edilerek çalışma yapılmaktadır. Kullanmış olduğumuz paneller aynı zamanda dekorasyonu tamamlayıcı etki sağlamaktadır.

Hızlı ve Çözüm Odaklı Hizmet

Çalışma alanlarında özellikle çözüm elde etmek isteyenler için yılların vermiş olduğu deneyim dahilinde firmamız profesyonel şekilde çalışma yapmaktadır. Gelişen teknolojiyi yakından takip ederek ortamdaki ses probleminin çözümü için en uygun panelleri kullanıyoruz. Kullanmış olduğumuz paneller yaşanan yankı problemini ortadan kaldırarak ortamın daha sessiz ve kullanışlı olmasını sağlamaktadır.

Yeterli sayıdaki ekibimiz sayesinde yapılacak olan her talebin kısa süre içerisinde karşılanmasını sağlıyoruz. Detaylı şekilde yapılan görüşmeler doğrultusunda istenilen alanda yeterli sayıda panel kullanımı ile kısa süre içerisinde ses problemini çözüme ulaştırmaktayız. İhtiyaç duyabileceğiniz her durumda ses yalıtımı konusunda firmamız ile iletişime geçerek yapacağınız taleplerle kısa süre içerisinde geri dönüş alabilirsiniz.

Akustik Ses Yalıtımı Fiyatları 

Şirketler için özellikle düşük yankı süresini sağlamak adına ve kullanılan odanın daha kullanışlı hale getirilmesini sağlamak adına yalıtım çalışmaları yapmaktayız. Ses nedeniyle yaşanan problemler karşısında özellikle çalışma ortamlarında çalışanlar için gürültü problemini çözmekteyiz. Kullanmış olduğumuz ekipmanlarla kısa süre içerisinde panellerin yerleştirmesini sağlıyoruz.

En iyi fiyat garantisi ile hizmet almak isteyenler akustik ses yalıtımı fiyatları konusunda iletişim bilgilerimiz üzerinden bizlere ulaşım sağlayarak detaylı bilgi alabilirler. Akustik çalışmalarının gerçekleştirileceği alana göre yapılacak hesaplamalar sırasında pek çok farklı ayrıntıya dikkat edilmektedir. Bu sayede firmamız en iyi fiyat seçeneklerini belirleyerek taleplerinizi karşılamaktadır. Ses yalıtımının kısa süre içerisinde sağlanmasının ardından gerekli kontroller sağlanarak alan kullanıma hazır şekilde teslim edilmektedir.

Teklif Al