Kompresör Odası Ses Yalıtımı

Kompresör odası ses yalıtımı bu uygulama ile rahatsız edici yüksek seslerin ortamdan tamimiyle kaldırılmasına imkân sağlayacaktır. Vidalı olarak imal edilen kompresörler değişik imalat mertebesinde daha az gürültü çıkarırken pistonlu kompresörler çıkaracağı fazla sesle etrafı ve çalışanları rahatsız edecek bir boyuta erişebilmektedir. Bunun nedeni ise pistonların vuruntulu biçimde silindir içerisinde hareket etme yeteneğindedir.

Kompresör odası ses yalıtımı ile ilgili genel bilgi ve uzman ekip arkadaşlarımız dahilinde nasıl yaptığımızı anlattık.

Yapı ve çalışma sistemi itibari ile mümkün mertebede yüksek sese maruz kalınacak bir mekân olarak kompresör odası ses yalıtımı ortama müsait olan izolasyon malzemeleri ile sesten uzaklaştırılması gerekir. Aksi takdirde ise yüksek sese maruz kalmak çalışanların sıhhatini negatif istikamette etkileyebileceği gibi olması muhtemel iş kazalarına da sebebiyet verebilecektir. Ses yalıtımı sayesinde bulunan ortamdaki ses olabildiğince azaltılarak rahatsız edici ve baş ağrıtan ses de bununla beraber kaybolacaktır.

Kompresör Odası Ses Yalıtımı
Kompresör Odası Ses Yalıtımı

Kompresör Odası Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır

Kompresör odası ses yalıtımı için odanın çevresi sesi izole eden ürün malzemeleriyle kaplanabilmektedir. Akla gelen ilk yalıtım malzemesi ise özellikle yanmayan akustik süngerler kompresör odasına uygulanmaktadır. Ayrı olarak akustik süngerler dışında akustik kumaş oturumlar de seçenek edilebilir. Kompresör odalarında değişik bir alternatif olarak ise taban ses izolasyonunda kauçuk mantar levha ve kauçuk mantar şilte, taş yünü akustik kauçuk tabanlı halılar kompresör odası ses izolasyonunda en tesirli analiz eder olarak tercihleriniz arasında yerini alabilir. İlgili konuda işinde uzman kişilerin yapılması çok önemli olan ses izolesi doğru malzemelerle olumlu sonuçlar almanıza imkân sağlayacaktır.

Teklif Al