Akustik Düzenleme

Alt Menuler

Akustik düzenleme sayesinde işlevsel açıdan birçok avantaj elde etmiş olursunuz. Kurumsal anlamda gereken ihtiyaçlarınıza memnuniyet odaklı yanıt veriyoruz.

AKUSTİK PANJUR

Firmamız tarafından özel olarak tasarlanan , uygulama alanına ve cihazların hava alış ve atış kısımlarına dikkat edilerek dizayn edilen Akustik menfez , Akustik panjur uygun kalınlıkta perfore ve düz metal içinde özel döküm taş yünü gibi mineral yünler ya da Poliüretan süngeri monte edilmiş, Kullanılacağı boşluğa göre özel ölçülerde imal edilen akustik panjurlardır. Hava kanalı emiş ve egzoz hatlarının uçlarında kanal vasıtasıyla aspiratör veya klima santralından gelen ses aktarımını azaltmak için olduğu gibi, iç ve dış ortam arasındaki ses aktarımını azaltmak için de kullanılmaktadır.

AKUSTİK MENFEZ

Duruma göre gerek görülen açıya göre imal edilmekte ve kasaya belirlenen aralıklarla monte edilmektedirler. Ayrıca kanatlar çift katmanlı olabilmekte , içteki katman aşınmaya karşı dayanıklı gözenekli perfore sacdan, dış cidar galvanizli sacdan imal edilmekte ve iki cidar arasına da akustik malzemesi olarak özel yoğunlukta ses desibeli seviyesi ile doğru orantılı olarak istenilen kalınlıkta izolasyon malzemesi konulmaktadır. Sistemlerimiz her türlü hava şartlarına doğa koşullarına karşı dayanıklıdır. Akustik kaset imalatıda benzer sistemde dizayn edilmektedir.

Akustik Düzenleme Ne Demek?

Bir alandaki ses düzenlemesi, ses dalgalarının dağılması ve de dışarıya kontrolsüz çıkmasını engellemek için teknik açıdan doğru malzemelerle bunu yapmak anlamına gelir. Bu işlemleri yapmak için akustik paneller, akustik süngerler gibi ana malzemeler kullanılır.  Dekoratif açıdan süngerler yankının azalmasına yardımcı olan bir etki yapar. Hem iç düzenleme dekorasyon hem de ses etkisi faydaları olan bir durum söz konusudur. Uğultu olan bir yer varsa bu kısımlarda engelleme sağlanmış olacaktır.

Bir alandaki seste karışım olduğunda tavan bölümlerinde de düzenlemeler yapılır. Yani duvarlar dışında tavan özellikleri de etken bir duruma işaret eder. Zeminde akustik halı gibi alt bölümlerde de uygulamalar yapmaktayız. Bütünüyle bir alanda kapsamlı bir çalışma oluşturarak ilerleme sağlanmaktadır.

Akustik Düzenleme

Dublaj Odalarında Akustik Seperatör

Akustik seperatör kullanımı dublaj yapılan alanlarda etkili bir malzeme ve uygulama olarak karşımıza çıkar. Oda akustik düzenleme işlemleri için profesyonel çalışmalar yapılması bakımından istenen ses düzeyinin oluşması adına gereken müdahaleler yapılmaktadır. Mikrofon etrafına oluşturulan bu düzenek sayesinde pratik çözümler elde etmiş olursunuz.

Akustik Düzenleme Nasıl Yapılır

Uygulama alanlarının pratik sistemle nasıl düzenleme yapılacağı, temelden sona aşamalı şekilde devam edilmesi adına genellikle şu şekilde sürdürülmektedir:

  • Hangi alan için düzenleme yapılacağı görülerek plan hazırlığı ön görüşmeler yapılır.
  • Plan ve proje kapsamında nasıl bir malzeme kullanılacağına bakılır.
  • Malzeme temini için görüşmeler yapılarak karar verilir.
  • Uygulama alanındaki pürüz oluşturan alanlar varsa sorunların azalması için çalışmalar yapılır.
  • Uygun zemin sağlandığında işlemler titizlikle yapılarak akustik sistem kurulumu oluşturulmuş olur.
  • Alan özelliğine göre yeni bir ekleme çıkarma yapılacaksa bu kapsamda ilerleme sağlanır. Bireysel ve kurumsal olarak ek talepler olması halinde çeşitli şekillerde yeni düzenlemeler olabilir.

Çağrı Merkezi Akustik Ses Ayarlaması

Çağrı merkezi ses konusunda karmaşa olmaması için hassasiyet gerektiren alanlardan biridir. Akustik düzenleme merkezimizde bu alanlarda yapılandırma oluşturularak ideal hizmetler verilebilir. Görüşmeler yapılırken ses gidişi açısından sorun ortadan kaldırılmış olur. Titizlikle bu tür çalışmaları sürdürmekteyiz.

Ses Kayıt Odası Düzenleme

Ses çıkarırken doğru bir düzenleme olması halinde çalışmalar ekstra avantajlı bir hale gelebilir.  Ses kaydı yapılırken doğru bir yansıma oluşturulması bu açıdan son derece önemli bir işlemdir. Size uygun ve kalıcı bir stüdyo akustik düzenleme sistem kuruluşu yaparak başarılı sonuçlar almanıza katkıda bulunuyoruz.

Sinema Salonu Akustiği

Sinemada gürültü düzeyi oldukça yüksektir ve dışarıya ses gitmemesi için salon akustik işlemleri oluşturularak çözüm sağlanmış olur. Sinema salonundaki akustik düzenlemeleri öncesi fiyat ve bilgi almak üzere firmamıza başvuru yapabilirsiniz. Sahne akustik düzenleme, evde akustik düzenleme kompresör makinesi alanı düzenleme ve daha birçok detayı firmamızla bulabilirsiniz.  

Teklif Al