Zemin Ses Yalıtımı

Zemin ses yalıtımı alt kata gidebilecek titreşimli sesleri ve gürültüyü engellemek için uygulanır. Bu sistem günümüzde pek çok mekanda tercih edilir.

Alt katta yer alan komşunuz seslerden etkileniyorsa zemin ses yalıtımı yapılması gerekir. Zemin ses yalıtımı konutlarda meydana gelen ses geçişlerini engellemek adına izolasyon malzemeleri ile yapılır. Zeminlerde ortaya çıkabilecek sesler alt katlar için istenmeyen gürültü meydana getirebilir. Titreşim kaynaklı seslerde özellikle bu uygulama son derece işe yaramaktadır.

Zemin Ses Yalıtımı
Zemin Ses Yalıtımı

Ses İzolasyonu Uygulaması

Ortaya çıkabilecek seslerin engellenmesi ve sıfıra indirilmesi için izolasyon desteği uygulanır. Ses izolasyonunu oluşturabilmek için parke üzerine kauçuk tabanlı ses bariyerleri kullanılır. Daha sonra ise sünger yerleştirilir. Zeminde kullanılan şilteler sayesinde darbeli ses oluşumlarının da önüne geçilir.  Sert zemin döşemesi üzerinde sesler çok hızlı bir şekilde yayılır. Titreşim kaynaklı zeminden gelen komşunuzu rahatsız edebilir. Çalışan sayısının fazla olduğu mekanlarda zemin ses izolasyonu yaptırmak gereklidir.

Darbe sesleri ise iki sert cismin birbirine çarpması nedeniyle meydana gelir. Çok katlı yapılarda en önemli gürültü sorunları darbe sesleridir Özellikle sert zeminlerin üzerine eşya düşmesi durumunda yüksek düzeyde darbe sesi meydana gelir. Bu gürültü sadece alt kata değil yapının iskeletinde yer alan tüm dairelere ulaşabilir. Sert zeminler üzerinden yürümekte ortam sesinin hızlı bir şekilde yayılmasına neden olabilir. Alt kata giden darbe, titreşim ve vibrasyon bazlı sesleri yalıtım malzemeleri ile kolayca engelleyebilirsiniz. Zemin yalıtımında ses kesici malzeme sistemlerimizle bu konuda siz değerli müşterilerimize yardımcı olabilir.

Zeminlerde genel olarak titreşimli ve darbe bazlı sesler meydana gelir. Biz yıllardır ses yalıtımı konusunda iş ortaklarımıza çözümler sunuyoruz. Ses yalıtımında doğru malzeme kullanılması çok önemlidir. Ekiplerimiz bizlerle iletişime geçtikten sonra mekanın fotoğraflarını çeker ve canlı gözlem yaparak kullanılabilecek en doğru malzemeyi belirler. Bu işlemler tamamlandıktan sonra onaylamanız durumunda en kısa sürede uygulama ekibimiz sizlere yardımcı olur. İnternet üzerinden ya da telefon numaralarımızı arayarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Sahip olduğumuz deneyimle beklentilerinize uygun ses izolasyon uygulamalarını profesyonel şekilde yapabiliriz.

Teklif Al