İnşaat Akustiği

Alt Menuler

İnşaat akustiği, özellikle çevresel faktörler göz önüne alındığı zaman önemli bir ihtiyaçtır. Gürültü kirliliğini engellemek adına kullanılan bu yöntem büyük ölçüde inşaat sesini azaltır. Güriz İzolasyon,  inşaat aksutiğinde profesyonel hizmet vermektedir. 

İnşaat teknolojisinin gelişmesi beraber ses yalıtımı da önemli bir konu haline gelmiştir. Yapılaşmanın artmasıyla beraber yüksek seslerin yakınlarda yaşayan insanları rahatsız etmesi de baş göstermiştir. İnşaat aşamasında ses yalıtımı konusunda gerekli önlem alınmaması durumunda ciddi problemler baş gösterebilir. Bu tür sorunların önüne geçmek için inşaat akustiği yalıtım uygulamalarından yararlanmak gerekir. Konutlarda ya da sanayi alanlarında, yüksek ses oluşumunun önüne akustik malzemelerle kolayca geçilebilir. Duvar, tavan ya da yere yapılan uygulamalar ile problemler kolayca çözülebilir.

İnşaat Akustiği Hizmeti

Hacim Akustiği

Hacim Akustiği

Gelişen teknoloji ile beraber mimarlık farklı bilim dallarıyla etkileşime geçmiştir. Bunlardan bir tanesi de mimari akustiktir. Mimari akustik, yapı içi ve yapı dışında ortaya çıkan gürültüleri inceler. Hacim akustiği dinleyicilere nitelik ve nicelik açısından en uygun biçimde sesin iletişimini sağlar. Yapı içerisinde kaliteli ve uygun malzeme kullanılmadığı zaman ses izolasyonu sorunları ortaya çıkar. Problem çözülmediği zaman yaşam standartlarında düşüş meydana gelir. Bu nedenle kısa sürede ses problemlerine izolasyon malzemeleri ile müdahale etmek gerekir. Biz akustik yalıtım ve ses izolasyonu konusunda sizlere yardımcı oluyoruz. Tecrübeli ekip ve ekipmanlarımızla rahatsız olduğunuz ses sorunlarını tamamen sona erdirebiliriz.

Ortaya çıkan ses, gürültü ve titreşim yoğunluğuna malzemelerinizi seçiyoruz. Farklı tasarım ve özellik özgünlüğü taşıyan ürünlerimizde ses izolasyonunu başarılı bir şekilde sağlıyoruz. Ürünlerimizin tamamı sağlık ve güvenlik sorunlarının da önüne geçmenizi sağlar.

Katlar Arası Ses İzolasyonu

Katlar arası ses geçişini engellemek için ses yalıtımlı zeminlerden destek alınır. Bu izolasyon sistemi sayesinde komşunuzun sesleri dairenize giremeyecektir. Katlar arası ses yalıtımı uygulamalarımızda kullanmış olduğumuz malzemeler birinci sınıf ürünlerdir. Gerekli testlerden geçirilerek sizlere sunulan yalıtım malzemelerimiz beklentileri de tam olarak karşılamaktadır.

Kaliteli bir bina inşa etmek için inşaat malzemelerini doğru seçmek en önemli konulardan bir tanesidir. Elde edilecek ses yalıtım oranı kullanılan malzemenin kalitesine göre değişim gösterebilir. Ses yalıtım uygulamalarında farklı tip ürünler kullanılabilir. Ortak alanlardan ses yalıtımı, duvarlar arası geçiş yapan rahatsız edici sesler yalıtım malzemeleri ile sona erdirilir. Komşu duvarınızdan sizin dairenize geçen seslerin kesilmesini istiyorsanız hemen bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Teklif Al