Tavan Ses Yalıtımı

Tavan ses yalıtımı yani katlar arasında izolasyon önemli konulardan bir tanesidir. Gürültülü bir bina içerisinde komşular arasında huzursuzluk ortaya çıkabilir. Bu huzursuzluğu sona erdirmek amacıyla tavan ses yalıtımı uygulamasından yararlanılır.

Günümüzde gürültü kirliliği önemli bir noktaya taşınmıştır. Bu sorun özellikle apartmanlarda sıklıkla ortaya çıkmaktadır. Eğer sizde üst katınızda yer alan komşunuzun sesinden şikayetçiyseniz ses yalıtımı uygulamalarından destek alabilirsiniz.

Tavandan gelen seslerin önlenmesi için farklı tipte ses yalıtım malzemelerinden destek alınmaktadır. Ses yalıtımı günümüzde pek çok mekanda başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Bu uygulama ile üst kata giden sesler tam olarak engellenir. Uygulama gerçekleştirmeden önce uzman kişiler gerekli ortam incelemelerini yapar ses kesimi sağlayacak izolasyon malzemelerini kullanır.

Tavan Ses Yalıtımı
Tavan Ses Yalıtımı

Ses yalıtım malzemelerinin başında akustik sistemler gelmektedir. Farklı ortamlar için oluşturulan bu ürünler yüksek ses engelleme özelliğine sahiptir. Üst kattan sesleri engellemek için izolasyon malzemelerinden destek alınır. Tavan ses yalıtımı gerçekleştirilmeyen alanlarda yoğun bir gürültü meydana gelebilir. Bu gürültü de kişilerin sağlıklarını olumsuz şekilde etkileyebilir.

Tavan Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

İlk olarak tavana sıvı yapıştırıcı sürülür. Daha sonra buraya çelik konstrüksiyon montajı gerçekleştirilir. Bu uygulamanın yapılmasının temel amacı daha sonra yerleştirilecek malzemelerin montaj sonrası düşmesinin önüne geçmektir. Profiller üzerine alçıpan ses yalıtım bandı yapıştırılır. Daha sonra alçıpan monte edilir. İşlem tamamlanınca ses yalıtım bariyeri yapıştırılır. Bariyerin kalınlığı arttıkça malzemenin ağırlığı artış görülür.

İzolasyon işlemi tamamlandıktan sonra yüzey istenen şekilde dekore edilebilir. Bu uygulama sonrasında yürüme ve koşuşturma seslerini en düşük orana gelecektir. Firmamız yıllardır birçok mekana profesyonel çözümler sunmaktadır. Avrupa standartları ürünlerimizi sizlerle bir araya getirerek ses sorunlarına tam olarak yanıt bulabiliyoruz. Daha detaylı bilgi için hemen bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Teklif Al