Fabrika Ses Yalıtımı

Fabrika ses yalıtımı ve ses yalıtımının nasıl yapıldığını, deneyimli personellerimiz ile icra etmekteyiz.

Çalışanlar ya da dışarıda bulunan kişileri rahatsız etmeyi önlemek için gürültülü fabrika mekanlarında ses yalıtımı yapmaktayız. Bulunduğunuz yerdeki gürültü kirliliğini indirmek yahut içerideki yüksek sesin hasar verici raddeye gelmesi ile ürettiğimiz çözümlerden faydalanabilirsiniz. Fabrika Ses Yalıtımı ile yalıtım eşyalarını ve oda akustiği hizmetlerinin de yanı sıra ilk olarak fabrikalarda olmak üzere oldukça kaliteli ses yalıtımı hizmeti vermekteyiz.

Ses dalgası gelişi güzel bir spektrumda bulunuyorsa, veyahut diğer bir değişle istenmeyen bir ses ise buna “gürültü” isimi verilir. İnsan güvenliği ve rahatlığı üstünde çok kötü etkiler bırakan gürültü, duyma sıkıntılarının yanı sıra, vücudun aktifliği kan basıncının artması, adalelerin istem dışı kasılması tarzında fizyolojik tesirler, huzursuzluk sinirlilik gibi psikolojik tesirler ve veriminin düşmesi gibi performans tesirleri olan çok ehemmiyetli bir olgudur.

Fabrika Ses Yalıtımı

Fabrika Ortamında Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır

Fabrika olan alanlardaki makinelerden meydana gelen sesler birbirine karışarak büyük bir ses çokluğu ortaya getirmektedir. Bu gibi ses problemlerinden arınmak için fabrikalarda ses yalıtımı uygulanabilmektedir. Ses kesintisinde kullanılan malzemelerin yoğunluk ve kalınlıklarına göre farklılık gösterdiğinden ihtiyaç duyulan ebatlarda üretilerek uygulamalarda kullanılabilmektedirler.

Malum fabrikalarda yüksek derece ses vardır ses yalıtımı ve etrafı çoğu kez bu gürültü rahatsız etmektedir.

Fabrika Ses Yalıtımı Nasıl Olmalı?

Küçük ölçekli fabrikalarda 70, büyük ölçekli fabrikalarda da ses düzeyi en fazla 80 olması gerekiyor.

Çok gürültülü bir fabrikada çelik perçin işleminin 5 santimetrede 100 db’ye çıkabiliyor. Susturucusuz gerçekleştirilen bir yol kazısının 7 metre mesafedeki ses basınç düzeyi de 90 db oluyor. Çalar saat zilinin 80, saatte 50 kilometre hızla giden otomobilin kabin içinde 70, normal konuşmada 50, oturma odasında ise 40 db oluyor. Tüm bunlar gürültü kirliğinin en önemli unsurlarını oluşturuyor.

Gürültünün kendi kaynağında yok edilmesi mümkün olmadığı zaman, ortamda yayılmasını engellemek için gerekli önlemlerin alınması da gerekir.

Fabrika ses yalıtımı olmaz ise oluşacak sorunlar

Fabrikalarda işçi sağlığı, ofislerde sessiz çalışma ortamları sağlayabilmek Multi Konfor şartlarıyla mümkün olabiliyor. Multi Konfor Bina şartları, bunlara ek olarak tiyatro, sinema, konser ve benzeri kültürel etkinliklerin sergilendiği yerlerde de doğru akustik uygulamalar ve ses geçirgenliğinin önlenmesi için de özel alanların korunmasına hizmet ediyor.

Bu ürünler ısı yalıtımına ek olarak ses ve titreşim yalıtımı da yapıyor. Bu sayede gürültünün sönümlenmesini sağlıyor, iletilmesini önlüyor ve hacim akustiğini sağlamada da önemli katkı sunuyor. Binanın genelinde ve dairelerde uygulanan yalıtım ile elde edilen sessizlik istenilen konfor ortamını sağlıyor. Akustik açıdan konforlu, anlaşılabilirlik değeri yüksek iç mekanlar elde ediliyor.

Teklif Al