Fabrika Ses Yalıtımı

Fabrika ses yalıtımı alanında deneyimli personellerimiz ile ses yalıtımı hizmeti veriyoruz. Çalışanlar ya da dışarıda bulunan kişileri rahatsız etmeyi önlemek için gürültülü fabrika mekanlarında ses yalıtımı yapmaktayız. Bulunduğunuz yerdeki gürültü kirliliğini indirmek yahut içerideki yüksek sesin hasar verici raddeye gelmesi ile ürettiğimiz çözümlerden faydalanabilirsiniz. Fabrika Ses Yalıtımı ile yalıtım eşyalarını ve oda akustiği hizmetlerinin de yanı sıra ilk olarak fabrikalarda olmak üzere oldukça kaliteli ses yalıtımı hizmeti vermekteyiz.

Ses dalgası gelişi güzel bir spektrumda bulunuyorsa, veyahut diğer bir değişle istenmeyen bir ses ise buna “gürültü” isimi verilir. İnsan güvenliği ve rahatlığı üstünde çok kötü etkiler bırakan gürültü, duyma sıkıntılarının yanı sıra, vücudun aktifliği kan basıncının artması, adalelerin istem dışı kasılması tarzında fizyolojik tesirler, huzursuzluk sinirlilik gibi psikolojik tesirler ve veriminin düşmesi gibi performans tesirleri olan çok ehemmiyetli bir olgudur.

Fabrika Ortamında Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Fabrikada Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır?
Fabrikada Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Fabrika olan alanlardaki makinelerden meydana gelen sesler birbirine karışarak büyük bir ses çokluğu ortaya getirmektedir. Bu gibi ses problemlerinden arınmak için fabrikalarda ses yalıtımı uygulanabilmektedir. Ses kesintisinde kullanılan malzemelerin yoğunluk ve kalınlıklarına göre farklılık gösterdiğinden ihtiyaç duyulan ebatlarda üretilerek uygulamalarda kullanılabilmektedirler.

Malum fabrikalarda yüksek derece ses vardır ses yalıtımı ve etrafı çoğu kez bu gürültü rahatsız etmektedir.

Fabrika Ses Yalıtımı Nasıl Olmalı?

Fabrikada Ses Yalıtımı Nasıl Olmalıdır?
Fabrikada Ses Yalıtımı Nasıl Olmalıdır?

Küçük ölçekli fabrikalarda 70, büyük ölçekli fabrikalarda da ses düzeyi en fazla 80 olması gerekiyor.

Çok gürültülü bir fabrikada çelik perçin işleminin 5 santimetrede 100 db’ye çıkabiliyor. Susturucusuz gerçekleştirilen bir yol kazısının 7 metre mesafedeki ses basınç düzeyi de 90 db oluyor. Çalar saat zilinin 80, saatte 50 kilometre hızla giden otomobilin kabin içinde 70, normal konuşmada 50, oturma odasında ise 40 db oluyor. Tüm bunlar gürültü kirliğinin en önemli unsurlarını oluşturuyor.

Gürültünün kendi kaynağında yok edilmesi mümkün olmadığı zaman, ortamda yayılmasını engellemek için gerekli önlemlerin alınması da gerekir.

Fabrika Ses Yalıtımı Olmadığında Ortaya Çıkabilecek Sorunlar

Fabrika Ses Yalıtımı
Fabrika Ses Yalıtımı Olmadığında Ortaya Çıkabilecek Sorunlar
  • Fabrikada ses yalıtımı güvenlik açısından büyük problemlere sebebiyet verebilir.
  • Yüksek ses ve gürültü kirliliği çalışanların verimliliğini düşürür.
  • İş sağlığı ve güvenliği açısından olumsuz bir izlenim veren ses problemi aynı zamanda yasal sorunlara da sebebiyet verebilir.
  • Gürültü kirliliği çevreye zarar verir. Bu durum fabrika çalışma ortamı ve fabrika dış çevresinde olumsuz dönütlere neden olabilir.
Teklif Al