Hidrofor Ses Yalıtımı

Hidrofor ses yalıtımı yaptırmak artık çok kolay deneyimli kadromuz sayesinde sizlere her daim hizmet vermekteyiz.

Hidrofor Ses Yalıtımı – Hidrofor Ses İzolasyonu

Hidrofor ses yalıtımı, hidroforun sisteminden kaynaklanan gürültü probleminin önüne geçebilmek için yapılan uygulamalardır. Yüksek katlı binalarda su basıncı problemi yaşandığı için hidrofor makinesi kullanım ihtiyacı yaşanmaktadır. Hidrofor bina içinde veya dışında kullanıldığında etrafa istenmeyen ses dağılımı yaşatır. Bunun için bir kabin içine alınmalı veya kullanıldığı dairede ses geçişi yaşanan alanlarda ses izolasyon malzemeleri kullanılarak ses kesilmelidir.

Hidrofor ses izolasyonu, sesi en iyi derecede kesen ses yalıtım malzemelerinin tercih edilmesi ve bu malzemelerin uygulanış biçiminin doğru yapılması ile gerçekleştirilir. Kabin yapılacaksa makinenin çalışma performansını düşürmeyecek boyutta ses geçirmez kabin üretebiliriz veya bunun haricinde dairede sesin geçtiği noktalarda ses yalıtımı yapılır.

Sesi kesen malzemeler her zaman her alanda kullanılmaz. Mekana uygun kullanılması gereken malzemenin tespiti için bir görselle görselde yeterli gelmezse keşif ile gereken malzeme tespit edilir. Çoğunlukla ses izolasyonun kullanılan malzemeler bariyerli Gürizpan diğer bir adıyla bariyerli bondex sünger, epdm ses bariyeri ve yanmaz akustik süngerler olmaktadır.

Kılavuz Ses Yalıtımı Sistemleri olarak tüm ses izolasyon ve ses yalıtım sorunlarınıza kesin ve doğru çözüm sunmaktadır. Ses yalıtım malzemelerimiz tamamen yerli üretimdir. Ses yalıtım malzemelerimiz son derece kaliteli olup hepsi yanmazlık özelliğindedir. Kesinlikle alev ilerlemesi olmaz. Yanmazlık konusunda deneyler ve testlerden başarıyla geçip sertifikalara sahip olmuştur. Yurt içi ve yurt dışında güçlü referanslarımızla her zaman müşterilerimizin yüzünü güldürmeyi başardık. Güriz Gürültü İzolasyon Sistemleri her zaman hizmetinizdedir.

Hidrofor Ses Yalıtımı
Hidrofor Ses Yalıtımı

Hidrofor odalarında makinelerden gelen yüksek seslere ses yalıtımı ve izolasyon uygulaması yaptırabilirsiniz. Kısaca su basıncının yetersiz olduğu bütün her tarafta kullanılan su basınçlandırma sistemleri diyebiliriz. Hidrofor cihazları üst kattaki evlerde çalışmaya başladığında şiddetli bir şekilde rahatsızlık verir biz hidrofor odalarına ses izolasyonu yapar ve sizi bu gürültüyü duymaktan kurtarıyoruz. Ses Kesici malzemeler ile bir hayli alanda istenilen performansta yalıtım sağlayabilir daha randımanlı ortamlarda ele geçirebilirsiniz. Ses bir ortamda dağılırken, bir yasakla karşılaştığında, diğer fiziksel olaylar gibi üç temel biçimde davranır. Sesin bir bölümü karşılaştığı en gelen yansır, bir bölümü mâni tarafından yutulur, kalanı da engelin diğer tarafına geçer.

Ortam Güvenliği Nasıl Sağlanır

Ortamın güvenliğini ve cihazın performansını azaltmadan en yüksek düzeylerde ses izolasyonu yapmak ehemmiyetlidir. Yapılan Ses İzolasyon Uygulamaları neticesi daha sıhhatli bir ortam sağlanabilmektedir.

Gürültüyle savaşmanın en tesirli yolu olan gürültü denetimi, gürültünün insan üzerinde oluşturacağı zarar veren tesirleri en üye indirmek için alınacak tedbirleri kapsar. Gürültüye karşı çözüm olarak tesirli bir çözüm sunan ses yalıtım uygulamaları sesin alana getirdiği problemleri kesmektedir.

Evvela uygulama yapılmadan önce makinelerin çalışma performansının etkilememesi kabinler içinde yanmayan ürünlerin kullanımına özen gösterilmelidir. Ses yalıtımı ciddi bir iştir 10 senelik deneyimiyle uygulama ekibimiz hizmetinizdedir. 

Teklif Al