Gürültü Kontrolü

Alt Menuler

Gürültü kontrolü, zorlu doğa koşullarına karşı gürültüyü önlemek için kullanılır. Güriz İzolasyon, dayanıklı dış mekan ses panelleri kullanarak gürültü kontrolünü sağlayan ses bariyerlerini istenilen alana kurar. Bu sayede yol konforunu arttırarak doğaya meydan okur.

Firmamız bünyesinde yapılan ses bariyeri tüm hava durumuna, doğa koşullarına en zorlu dış mekan ve endüstriyel ortamlara dayanacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Su, nem, nemli tuzlu hava veya tuzlu su, kir, toz, sürekli ultraviyole ışık, klor havası, gres, korozyon ve en sert kimyasallar uygulamalarımız için sorun değildir. Gürültü bariyer sistemlerimiz, dış mekan ses panellerimiz çok dayanıklı, uzun ömürlü ve yüzlerce gürültü kaynaklarına ve uygulamada kullanılabilir.

Ses Bariyeri

Ses Bariyeri

Ses Panelleri Özellikleri

Gürültünün çıkaracağı negatif etkilerini yok etmek ya da bu konu hakkında yapılandırılmış olması gereken seviyeleri gelmesi için kullanışlı yollar geliştirmek endüstriciler için bir gereklilik haline gelmiştir.

  • Ses bariyerimizin Panelin iç kısmı inanılmaz bir NRC 1.00 (Gürültü Azaltma Katsayısı), Riverbank Akustik Laboratuvarları test sonuçları vardır. Ayrıca bu paneller sadece “ses emici” değil, aynı zamanda “ses engelleyici” dir. Bu, gürültü kaynaklarının sadece sesi absorbe etmesine değil, aynı zamanda sesin panelden içeri girmesini önlemesine de izin verir. Ses yansımalarını durduran ancak zayıf ses bariyerleri olan standart “ses emici” panellere göre çok anlamlı bir avantajdır. Panellerimizin iç kısmında tamamı ile özel döküm ses yalıtım malzemesi içerdiğinden, paneller olağanüstü yüksek STC 30 (Ses İletim Sınıfı) değerine sahiptir.
  • En zor ses engelleme problemleri düşük frekanslardır (30 ila 100 HZ). Müzikteki sinir bozucu bas, ağırlıklı olarak 40 ila 80 HZ’dir. Geleneksel ses bariyerleri, 100 HZ’nin altında önemli ölçüde daha az ve daha az ses engelleme yapar. Bununla birlikte kullanmış olduğumuz izolasyon malzemesi nedeni ile , bariyer malzemesi nedeniyle, ses engellemede 100 HZ’den aşağıya doğru artışlar ve zor ses yalıtımı için şaşırtıcı derecede faydalıdır.
  • Gürültü bariyeri uygulamalarımız korozyona dayanıklı delikli , duruma göre galveniz , alüminyum , dkp ve paslanmaz olarak imal edilmekte olup gürültü kaynaklarının gürültü seviyesine , frekans aralığına , gürültü kaynağının gürültüden rahatsız olan bölgeye uzaklığı ile doğru orantılı olarak bariyerimizin kalınlığı ve yüksekliği hesap edilerek imal edilmektedir.

Gürültü Kontrol Yolları

Ses Bariyeri

Gürültü Kontrol Yolları

 Endüstriyel işletmelerde var olan araçların alana getirdiği gürültü, o işyerinde çalışanlar için ciddi bir mesele oluşturmaktadır. Gürültülü çalışma ortamlarında gürültünün en aza inmesi, kontrol edilebilmesi ve personeller için zarar veren olmaktan çıkartılması için kullanılan bazı kontrol püf noktaları bulunmaktadır. Bu metotlar içerisinde daha etkili olanları, gürültünün kaynağına ve dağılma alanlarında kontrolünü sağlayan mühendislik metotlarıdır.

Bu metotların uygulanmasında teknik ekibe ihtiyaç duyulması ve göreceli olarak ek fiyatlara kapı aralaması, patronların bu uygulamalardan uzak durmasına kapı aralamaktadır.

Bunun neticesi olarak da çalışanlar gürültünün zarar veren tesirleri ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu işler içerisinde gürültü kontrolü seviyesinin çalışmakta olan personelleri rahatsız ettiği için bir şirkette gürültü haritaları yapılandırma üstüne bir uygulama ve daha sonra uygulama ise iş ortamındaki revizyon faaliyetleri kontrol edilmelidir.

Gürültü haritası oluşturulurken analitik proses metotlarından istifade edilerek ve bir bilgisayar programı eşliğinde eş gürültü eğrileri çizilerek makinaların bulunduğu bölgelere gürültünün kaynak tespiti yapılmış olup ve sonrasındaki iyileştirme faaliyetleri belirlenmiştir.

 

Teklif Al