Tekne Motor Kabini Ses Yalıtımı

Tekne motor kabini ses yalıtımı nasıl yapıldığı ve bu konu ile ilgili özet bir bilgi. Uzman kadromuz sayesinde sizlere hizmet veriyoruz.

Ses izolasyonu büyük motorlu deniz araçlarının ses meselesinin son evresini oluşturur. Her şeyden önce gürültünün merkezi, sonra mesajım yollarındaki düzeltmeler ve nihayetinde netice pozitif olmazsa izolasyona başvuru edilmesi gerekir. Ses giderici özellikte olan ses izolasyon süngerlerimiz, motor sesini gidererek bakanlar kurulu giren sesi engeller.

Yat motorlarının yanlarına bulunan ve tavanlarına seslerin kaybolmasına yarayacak ses izolasyon süngerleri olan akustik süngerler ayrıca tabanda da titreşimi büyük oranda engelleyen izolasyon süngerleri uygulanması halinde tekne motoru ses yalıtımı sağlayabilirsiniz. Denizcilik alanında ses ve titreşimleri engelleyen, yanmaz ses izolasyon süngerleri ile yatlardan gemilere kadar hizmet veriyoruz. Kişiler tekne ve yatlarıyla huzurlu ve eğlenceli zamanlar geçirmek isterken motorun çıkardığı ses çok rahatsızlık vermektedir.

Tekne Motor Kabini Ses Yalıtımı
Tekne Motor Kabini Ses Yalıtımı

Tekne Motor Kabini Ses İzolasyonu Kullanılan Malzemeler

Tekne motorlarında uyguladığımız akustik sünger, süngerpan, bariyerli sünger, bariyerli süngerpan, epdm bariyeri gibi birçok ürün skalası içinden tercih edebilirsiniz. Bu ürünler yüksek ses emiş gücüne sahiptir. Ürünlerimiz kalite standartlarına uygun ISO dokümanları ve kalite sertifikalıdır. Üst seviyede ses geçirmeyen ses yalıtım malzemeleri sayesinde sağlanan tekne motor kabini ses yalıtımı tekne motorlarının kabin içerisine sesin erişmesini engelleyecektir. Ses yalıtım süngerlerimizin yanmaz özelliği vardır, alev almaz.

Ses dalgası gelişi güzel bir spektrumda bulunuyorsa, veyahut diğer bir değişle istenmeyen bir ses ise buna “gürültü” isimi verilir. İnsan sıhhati ve konforu üzerinde çok negatif tesirleri olan gürültü, duyma hasarlarının yan ısıra, vücut etkinlik de kan basıncının artması, adalelerin istem dışı adalemesi gibi fizyolojik tesirler, huzursuzluk sinirlilik gibi psikolojik tesirler ve iş veriminin düşmesi gibi performans tesirleri olan kabin içi yalıtımı azaltır.

Teklif Al