Asansör Dairesi Ses Yalıtımı

Asansör dairesi ses yalıtımı hizmetlerimizin en kaliteli şekilde deneyimli ekiplerimiz eşliğinde yapılmasını sizlere sağlıyoruz.

Bilhassa boş alanın çok fazla olduğu asansör boşluklarında bu vaziyete çok sık rastlanmaktadır. Bu durumların hayatımızın neticesinde da asansör boşluklarından çok yüksek şekilde rahatsız edici sesler çıkartırlar ve rutin hayatımızda ise gürültü kirliliğine yol vererek ortamı oldukça rahatsız etmektedir. Bu rahatsızlıkların yaşanmaması için asansör ses yalıtımı yapılmaktadır. Bu yalıtımlar yapılırken dikkat edilmesi şart olan hususlar vardır.

Ses yalıtımları, ortam güvenliğini ve asansörlerin performansını düşürmeden uygulanmalıdır. Ortamın sağladığı güvenliği ve aletlerin gösterdiği performansı düşmeden ses yalıtımı uygulanabilmesi için olabildiğince en kaliteli izolasyon malzemeleri de kullanılmalıdır ve izolasyon işlemi deneyimli uzmanlar tarafından gerçekleştirilmelidir.

Ses yalıtımı akustik süngerler veyahut ses kesici sünger panlarla sağlanmaktadır. Echobone, bondex, rebounded, firexpan gibi pek çok sünger çeşitleri izolasyon malzemesi kullanılabilmektedir. Asansör ses yalıtımlarında elde edilebilecek olan en doğru sonuçlar izolasyonun yapılacağı bölgede bariyerli süngerlerin kullanılmasıyla olasıdır.

Asansör Dairesi Ses Yalıtımı
Asansör Dairesi Ses Yalıtımı

Asansör Ses Yalıtımı

Duvar, tavan ve taban olarak üç değişik şekilde uygulanabilmektedir. Gürültü kirliliğinin her geçen gün arttığı çağımızda, bilhassa konut olarak kullanılan dairelerin bulunduğu apartmanlarda asansör ses yalıtımı yaptırmak hemen hemen zaruri bir ihtiyaç hâline gelmiştir. Sadece asansör ses yalıtımının uygulanması, gürültü kirliliğinin büyük bir ölçekte önüne geçse de asla yeterli değildir.

Bunlardan ayrıca asansörlerin bulunduğu yerlerde da ses yalıtımı yapılmalı ve gürültü kirliliği her açıdan önlenmeye çalışılmalıdır. Ayrı olarak asansör boşluklarında meydana gelen seslerin dışarı çıkma oranı tamamı ile ses yalıtımında uygulanan malzemelerin kalınlığına ve yoğunluğuna bağlı olacaktır. Asansör dairesi ses yalıtımı işlemlerinde uygulanan eşyalar ne kadar kalın ve yoğunsa, seslerin karşı tarafa geçişi de o kadar zorlaşacak ve azalacaktır.

Teklif Al