Alçıpan Bölme Duvar Ses Yalıtımı

Alçıpan bölme duvarlar, bina içerisinde kullanılan uygulamalardan bir tanesidir. Alçıpan bölme duvar ses yalıtımı panellerin farklı tipte konstrüksiyon üzerine vidalanması ile yapılmaktadır.

Alçıpan bölme duvar ses yalıtımı işlemlerinde en önemli konu sesin diğer tarafa geçişinin önlenmesidir. Bu nedenle metal konstrüksiyonların içerisine alçıpan arasında ses izolasyon malzemeleri kullanılır. Ses yalıtım malzemesi olarak kullanılan ürünler farklı materyaller ile desteklenir.

Alçıpan Bölme Duvar Ses Yalıtımı
Alçıpan Bölme Duvar Ses Yalıtımı

Uygulama Nasıl Yapılır?

Uygulama yapılmadan önce ilk olarak karkasında geçeceği bölgelere strip işlemi uygulanır. Daha sonra duvarın boyutuna uyacak şekilde karkaslar monte edilmektedir. Monte edilen karkasın üzerinde bant yerleştirilir. Daha sonra süngerle hava boşlukları doldurulur. Akustik alçıpan karkaslara monte edildikten sonra ses bariyerleri yapıştırılmaktadır. Yapıştırma işlemi için solid bazlı sıvı yapıştırıcı ürünlerinden destek alınır. İşlem tamamlandıktan sonra alçıpan monte edilir ve anahtar teslim yapılır. Alçıpan bölme duvar ses yalıtımı düşük maliyeti ile pek çok mekanda tercih edilmektedir. Doğru planlanmamış her projede olduğu gibi detaylı düşünülmeden eklenen ses yalıtım malzemeleri istenen verimi sizlere sunamaz.  Bu nedenle profesyonellerle çalışmak gerekir.

Alçıpan Bölme Duvar Ses Yalıtım Malzemeleri

Duvar ve binaya uygun ses yalıtımı malzemesinin kullanımı son derece önemlidir. Doğru bir sonuca ulaşabilmek için doğru yalıtım malzemesi kullanılmaktadır. Mekana ses yalıtım malzemesi uygulanırken müşterinin şikayetine göre uygulama yapılmalıdır. Gürültü kaynağını bilmeden direkt yalıtım malzemesinin kullanılması ses şikayetlerinin önüne geçemez. Bu durumda harcanan zaman ve para boşa gidecektir. Ses yalıtımı yapılırken her detaya dikkat edilmesi gerekir. Tercih edilecek malzeme gürültü kaynağının şiddeti ve frekansına göre belirlenmelidir. Yalıtım malzemeleri hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz uzmanlardan destek alabilirsiniz.

Yalıtım da Hava Boşluğu Önemi

Ses yalıtımında da hava boşluğu önemli konulardan bir tanesidir. Yapı içerisinde hava boşluğu bırakmak için ahşap karkas veya çelik galvaniz profillerden destek alınır. Ses yalıtımı, deneyim ve tecrübe gerektiren bir uygulamadır. Malzeme seçiminden ortamın doğru şekilde ölçülmesine kadar tüm konulara dikkatli yaklaşmak gerekir. Alçıpan bölme duvar ses yalıtımı yapmadan mutlaka bizimle iletişime geçiniz. Firmamız ses yalıtım uygulamalarında kullanılması gereken malzemelerin seçimine ve uygulamasına kadar her detayı sizler için düşünüyor. Daha sağlıklı yaşam alanlarına kavuşmak için internet adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüksek verimlilik gösteren ses yalıtım sistemlerimiz hakkında sizleri bilgi sahibi yapabiliriz. Ses yalıtım değerlerinde A veya A+ değerlerini kolayca yakalayabiliyoruz. Daha fazla bilgi için sizleri bekliyoruz.

Teklif Al