Açık Ofis Ses Yalıtımı

Açık ofis ses yalıtımı, daha fazla verim almak için oluşturulan bir sistemdir. Bu uygulama sayesinde ofis içi ses durumu en aza indirilir. Bir çok firma ofis ortamında faaliyetlerini yürütüyor. Açık ofis sistemlerinde çalışanların gürültüden dolayı işlerine odaklanma sorunları yaşadığını görüyoruz. Açık ofis ses yalıtımı uygulamalarımızda kullanılan ses yalıtım ürünleri ofis içerisinde akustik düzenlemeyi sağlar.

Açık ofis ses yalıtımı yapılmadığı zaman çalışanlar yüksek sese maruz kalmaları nedeniyle işlerine odaklanamayabilir. Bu da konsantrasyon probleminin ortaya çıkmasına neden olabilir. Türkiye’de ofis ortamının büyüklüğü baz alındığı zaman yalıtım sistemlerinin önemi daha da anlaşılmaktadır.

Açık ofis ses yalıtımı nasıl yapılır?
Açık Ofis Ses Yalıtımı

Yüksek Kalite Ses Yalıtımı

İhtiyaçlarınız doğrultusunda ofis ses yalıtım uygulamalarını başarılı bir şekilde sunabiliriz. Uygulamayı gerçekleştirmeden önce mutlaka ses mühendislerimiz gerekli incelemeleri gerçekleştirir. Açık ofis ses yalıtım sistemlerini kurarken alanların teknik özelliklerini saptamak en önemli konulardan bir tanesidir. Mekanda hangi ses yalıtım ürününün kullanılacağına karar vermek için doğru çalışma önemlidir.

Ofis akustiği ses yankılanmasını azaltmak için kullanılır. Mevcut ofisinizin stiline ve dekoruna bağlı olarak projelendirme desteği verebiliriz. Çalışanlar bağlı bulundukları ofiste rahat bir şekilde işlerini yapmak ister. Bu verimin sağlanması için güvenilir bir ortam sunulmalıdır. Ofis ses yalıtımı için tavan, zemin ve duvarda ses yalıtım malzemeleri kullanılır. Böylece ses karmaşasına tamamen son verilir. Akustik ortamlar için özel olarak üretilen bu ürünler ses yalıtımı alanında beklentilerinizi fazlasıyla karşılar.

Arabada Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Özellikle uzun yolda, otobanda ve 80-90 km/hızın üstündeyken araba içindeki uğultu yolculuğu çekilmez hale getirebiliyor. “Arabada ses yalıtımı kötü, ondan bu uğultu…” dediğinizi duyar gibiyiz. Dışarıdan gelen pek çok sesi aracınızda direkt olarak duyuyor olabilirsiniz. Peki, lastik uğultusunun asıl sebebi ne? Arabada ses yalıtımı nasıl yapılır?

Aslında arabada ses yalıtımı her zaman çözüm olmuyor. Bu sebeple ses yalıtımından önce titiz bir araştırma ve kontrol gerekiyor. İlk kontrol edeceğiniz yer ise lastikler! Doğru lastik seçimi önemli, mevsime uygun lastik kullanmanız gerekiyor. Lastik uğultusunun sebebi mevsime uygun lastik kullanmamanız olabilir. Sıfır lastiklerde de uğultu problemi yaşayabilirsiniz. Normaldir, basıncı kontrol etmekte fayda var. Şimdi asıl arabada ses yalıtımı tarafına geçebiliriz. Arabanın sesi geçirmesinin temel nedeni boş kanalların bulunmasıdır. Arabada ses yalıtımı yapılırken içeriye geçen dalgaların eko yapmasını önleme amacıyla bu boşluklar slikon, keçe ve bu tür maddeler ile doldurulur. Arabadaki boşluklardan kastımız şaşe yada kaput altında yer alan aralıklı parçalar. Bu boşluklar genelde köpük ile doldurulur.

Teklif Al